JUNIORtennis.cz
Tenisová škola/Tennis academy/Tennischule

                               

Naše motto:"Jenom ten to dobře pinká, kdo to pinká od malinka!"


 

Hlavní stránka O nás Aktuality  Trenéři Program Ceník Foto Video TSM Archív Partneři Reference Kontakt

Tenisová škola zahájila svou činnost v ostravském tenisovém klubu TC Ostrava - Nová Ves v r.1996. U zrodu JUNIORTENNISu stáli ing. Mirek Skokan a mgr. Ivo Bajgar, kteří  své zahraniční trenérské zkušenosti (Německo, USA) aplikovali do českých podmínek .V té době tenisové školy na Ostravsku prakticky neexistovaly, začínali jsme na v Ostravě  mezi prvními, začátky byly postupné, po krůčcích, jen s několika dětmi.

Již po několika letech letech tvrdé tréninkové práce se výsledky odchovanců začaly výrazně projevovat. V r.1998 Libor Dubný skončil 1. v ročníku v ČR, v roce 2001 pak Petr Michnev mistrem ČR, Francie a Korsiky do 12 let. V roce 2003 se Petr  Michnev, krom titulu mistra ČR ve dvouhře, stal  i mistrem Evropy družstev, reprezentoval ČR na mistrovství světa.  Na jeho skvělý úspěch v evropském měřítku navázal v roce 2005 Michal Kozelský. Poté následovala řada hráčů (Ševčík, Hejlová, Kos, Matějka, Kilnarová a další) , kteří u nás dlouhodobě trénovali a vozili medaile z republikových šampionátů. V letošní zimě získala titul halové mistryně ČR naše odchovankyně Monika Kilnarová. (referenční hráči).

V roce 2000 se k našemu trenérskému tandemu přidal mgr. Jiří Skiba, v této sestavě Bajgar- Skiba- Skokan táhneme za jeden provaz již 13 let. Z řady pomocných trenérů, kteří nám za ta léta vypomáhali, bychom vyzdvihli trenérskou činnost zejména Tomáše Němečka a Petra Suchoně.

Krom pravidelných  a jak výsledky dokazují, kvalitních tréninků hráčům nabízíme řadu doprovodných akcí, neodmyslitelně patřících ke kvalitním tenis.školám. Hned v začátku fungování naší školy jsme uspořádali kemp v zámoří (1997 - Washington, USA), v posledních 10 letech jsem uspořádali 8 kempů u moře (Chorvatsko, Tunisko, Turecko, Egypt), 12 letních kempů na území ČR, 8 zimních kempů. Dále  u nás dlouhodobě funguje sestavování kvalitních mládežnických družstev, kondiční příprava, kondiční testovací baterie, pravidelné lékařské prohlídky, videoanalýza hry našich svěřenců.

Zázemí pro Juniortennis jsme měli od r.1996 až doposud v areálu TC Ostrava-Nová Ves, dále pak v letech 2000-2012 na Startu v O-Porubě.

 

 


Copyright Ing. Mirek Skokan 2013. All rights reserved