JUNIORtennis.cz
Tenisová škola/Tennis academy/Tennischule
OSTRAVA - CZECH REPUBLIC

                               

Naše motto:"Jenom ten to dobře pinká, kdo to pinká od malinka!"


               

abc
Hlavní stránka O nás Aktuality  Trenéři Program Ceník Foto Video GOLF Archív Partneři Reference Kontakt
 

Trenérská expedice 2015 - ATP & WTA  MADRID Mutua Open
02.05.- 06.05.2015

FOTOGALERIE ZDE: http://juniortennis.rajce.idnes.cz/

Další vydařená trenérská expedice JUNIORTENNIS.cz na světový turnaj ATP @ WTA. Po Paříži 2011 a Halle 2014 (autem), Římě 2013 (mikrobusem) tentokrát letecky,  MADRID Mutua Open. Úžasný tenis v provedení nejlepších tenistů naší planety, nádherný supermoderní tenisový stánek La Caja Mágica....

 


Kteří hráči nás nejvíce zaujali?
Zejména tvrdě pracující Rafael Nadal. Vrátil se ke svým starým raketám, ještě více dře v přípravě, "jeho" Paříž se blíží. Snad poprvé, co nebude  patřit k favoritům, zatímco jasným favoritem je Novak Djokovič. Avšak je třeba připomenout :-), že Rafa má v Paříži titulů devět a Nole zatím žádný.. Jedna zajímavost k tréninkům Rafy - po ukončení svého naplánovaného tréninku si ještě prodloužil trénink s dalšími hráči. Ti neprotestovali :-), že s nimi Rafa pokračuje a Rafovi vůbec nevadilo, že se připojuje k "nerozehraným" hráčům.. Všichni samozřejmě nastupovali perfektně rozcvičeni.

Serena Williams - k její fyziognomii, muskulatuře  mohou být "připomínky"  :-), tenistka je to fenomenální. Její razance úderů je vyšší než u mnoha TOP hráčů.

    

Roger Federer - nejlepší tenista všech dob. Toho jsme si moc neužili, přiletěl o 2  dny později po vítězství na novém turnaji, prvním ročníku ATP v Istanbulu (naše předběžná úvaha o destinaci pro trenérskou expedici 2016). Jeho charisma, přístup k tréninkům, fanouškům  - úžasné -  NO COMMENT :-).

Andy Murray přiletěl po turnajové výhře v Mnichově rovněž se zpožděním, na prvním tréninku sotva pletl nohama  :-), ale v turnaji se  rozjel a vyřídil, tentokrát pro změnu hned v prvním kole, svého soupeře z finále Mnichova, skvělého atleta Philipa Kohlschreibera.

Petra Kvitová po překonání únavového syndromu působila v Madridu skvěle, odpočatě, v životní formě.

Velká sympaťačka Lucka Šafářová, jen škoda neproměněných mečbolů proti Kuzněcovové, mohla být poprvé v životě v TOP TEN.

             

Leander Paes, dle mého názoru nejlepší hráč čtyřhry a smíšené čtyřhry všech dob. Ve 42 letech si světové turnaje náramně užívá. A po skončení tenisové kariéry bude, jako nejpopulárnější člověk ve své zemi, zvolen prezidentem Indie :-).

Martina Hingis - tu jsem si nechal na závěr, ta mně osobně, možná trochu překvapivě, zaujala nejvíce :-). 20 (!) let po své první grandslamové výhře (tehdy jí bylo 15 a vyhrála Wimbledon s Martinou Navrátilovou) si tenis užívá, stále usměvavá, příjemně naladěná  a přitom pořád hraje báječně. Po pár měsících návratu na "tůru" je již světovou čtyřkou a vůbec nepochybuji o tom, že se brzy stane ve čtyřhře světovou jedničkou. O skvělé smíšené čtyřhře s Leanderem Paesem (titul Australian Open 2015) ani nemluvě..

       

A co Madrid a památky?  Působivé monumentální historické centrum, přece jen však jsem více "Říman" :-), Řím pro mne zůstává jedničkou. Tedy z pohledu historie. Z pohledu tenisových zážitků  je ze mně od tohoto týdne  "Madriďan" :-)!

MS 09.05.2015

 
 

 


 


 


 

.


 


 


Copyright 2013 Ing. Mirek Skokan All rights reserved